Лютий, 2024
Її територія

Сьогодні сучасна людина зустрічається з багатьма викликами. Новітні тенденції диктують нам свої правила у всіх сферах життя. Постає питання: «Якою має бути сучасна жінка? Яка її роль та призначення у цьому світі? Чи може жінка бути реалізованою в кар’єрі та водночас бути чудовою мамою?”
Саме ці проблеми порушує нова програма на телеканалі “Надія” під назвою “Її територія”. Інна Сокольська, яка є продюсеркою та ведучою проєкту поділилась історією створення, метою та іншими цікавими моментами запису програми.

Яка історія створення проєкту? Як зʼявилась ідея для запуску цієї програми?
Цікаво, що ідея зʼявилась ще до початку повномасштабного вторгнення. До цього мене підштовхнуло одне завдання з навчання на магістратурі. Потрібно було придумати свій проєкт на телебаченні. Звісно, тоді це були просто замальовки, але я почала думати про те, як би виглядав мій проєкт, якби я запускала його на телебаченні.
Пізніше з командою Східно-Дніпровського медіацентру ми зрозуміли, що потрібно додавати нові програми, адже щоб розвиватись далі – потрібно створювати щось нове.
Коли я проаналізувала різноманіття програм на телебаченні я була здивована. У нас є програми, які охоплюють теми материнства, виховання дітей, сімейних стосунків, але немає програми, яка була б спрямована на жінок, де піднімались би цікаві та важливі теми для них. Під час пошуку назви ми розглядали декілька варіантів та зупинилися на такій назві для першого сезону. Дуже вдячна всім, хто долучився до цього процесу.

Про що та про кого програма «Її територія»?
Відповідь насправді чітка та лаконічна: про жінок і для жінок. У представниць чудової статі є багато інтересів та сфер, де вони можуть знайти себе. Наприклад: здоровʼя , хобі, робота, сім’я, материнство, духовність, стосунки з Богом. Тож всі ці монети ми відкриваємо у програмі «Її територія».

Які основні питання ви порушуєте у випусках?
Так склалось, що у першому сезоні більшість тем так чи інше повʼязані з війною. Це питання про страх, тривогу, панічні атаки, волонтерство, про те як призвичаїтися до змін та про життя у новій реальності.

Експерти цієї програми: хто вони? Яким принципом ви керуєтесь при виборі гостей?
Оскільки це програма про жінок та для жінок, то ми запрошуємо саме експерток. Чому так? Звісно є питання, які можуть розкрити і експерти-чоловіки, але це все ж «її територія».
Наші експертки сповідують християнські цінності. Але головний критерій за яким ми обираємо гостей – це компетентність у своїй сфері та готовність ділитись власним досвідом.

Яка ваша найбільш улюблена та найменш улюблена частина роботи над проєктом?
Найбільш улюблена частина – це коли програма вже змонтована, завантажена в архів і можна сидіти відпочивати. Але насправді це жарт, тому що я особисто люблю всі етапи. Починаючи від ідеї, написання сценарію – закінчуючи монтажем і готовим продуктом.
Але якщо говорити про те, що дуже-дуже близько до серця, то це нанесення гриму, під час підготовки до зйомок, адже крім ролі ведучої я ще й візажист і мені подобається цей момент.
Те, що іноді важко – це організаційні моменти. Потрібно домовитись із людьми, все скоординувати. Іноді це забирає багато ресурсів. Але без цієї частини роботи не було б кінцевого продукту.

Чи зустрічались ви з труднощами чи, можливо, курйозними моментами під час записів та загалом реалізації проєкту?
Звісно, курйози бувають завжди і ми не були винятком. Першим викликом було знайти студію для записів. Нам довелось обʼїздити багато варіантів і скрізь бути свої нюанси. Коли ми нарешті зайшли студію, то були просто щасливі!
Але коли ми приїхали на записи, то нас чекав сюрприз. Виявилось, що над студією, яку ми орендували розташований спортзал. Спочатку ми не зрозуміли звідки взявся такий жахливий шум, що там відбувається, але виявилось, що це люди приходять грати в теніс.

Яка головна місія цього проєкту?
Головна місія – показати, що жінка створена Богом є особливою та допомогти їй віднайти своє первинне призначення.
Якщо ми проаналізуємо сучасний світ, то побачимо багато теорій і точок зору стосовно того якою має бути жінка, де її місце і взагалі яке її призначення. Але щоб зрозуміти справжню суть чогось чи когось ми маємо звернутись до Творця.
Щоб зрозуміти справжнє призначення жінки ми маємо звернутись до Бога. Тому в програмах ми розглядаємо духовний компонент. Розбираємо питання: «А що Бог думає на рахунок цього? Що про це написано в Біблії?»
Тому віднайти первинне призначення, яке було закладено Творцем від початку світу – головна місія проєкту «Її територія».

Дивіться програму на телебаченні щопонеділка о 21:15 та на ютуб каналі «Надія Family».


Особливістю цих проектів є можливість особисто поспілкуватись з спікерами після програми в соціальній мережі Facebook.
Дивіться програму “Запитання пастору” щосереди о 19:00 на телеканалі “Надія” та на ютуб каналі “Телеканал Надія”.